آخرین اردوی تیم ملی هندبال زنان قبل از اعزام به قهرمانی آسیا

آخرین اردوی تیم ملی هندبال زنان قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا از امروز در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از ایسنا، چهارمین و آخرین اردوی تیم ملی هندبال زنان ایران از ۱۷ تا ۲۹ آبان در تهران انجام خواهد شد. به این اردو ۱۹ بازیکن از رده‌های سنی جوانان و نوجوانان دعوت شده‌اند. ملی‌پوشان هندبال ایران بعد از این اردو راهی مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی خواهند شد.

سه اردوی نخست تیم ملی ایران در بافق یزد انجام شده بود. تیم ملی قرار است با حمایت مالی باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن بافق به مسابقات قهرمانی آسیا حاضر شود.

نوزدهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۹ آبان تا ۱۴ آذر به میزبانی اینچئون‌ کره‌جنوبی برگزار خواهد شد. در این رقابت‌ها پنج تیم جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ را کسب خواهند کرد.

تیم ملی هندبال زنان ایران در گروه A این رقابت‌ها با تیم‌ها ملی کره‌جنوبی، ازبکستان، هند و استرالیا هم‌گروه است. هم‌چنین در گروه مقابل تیم‌های ژاپن، قزاقستان، هنگ کنگ، چین و تایلند باید با یکدیگر رقابت کنند. 

ملی‌پوشان هندبال ایران در دوره قبلی مسابقات قهرمانی آسیا در رده چهارم قرار گرفت و جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را به دست آورد.

خدیجه قانع و مریم فخری به عنوان مربی، غلامعلی اکبرآبادی به عنوان مدیر فنی، محبوبه دهقان به عنوان سرپرست و اکرم حبیب‌لو به عنوان فیزیوتراپ تیم ملی را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی خواهند کرد.