کسب 8 طلا توسط 8 ملی پوش بدمینتون ایران/تمام سکوهای آسیای میانه فتح شد

کاروان 8 نفره بدمینتون ایران در مسابقات بدمینتون آسیای میانه با 8 طلا و 4 نقره به کار خود پایان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از ایسنا، اولین دوره مسابقات بدمینتون آسیای میانه در کشور تاجیکستان امروز در شرایطی به پایان رسید که ملی پوشان دختر و پسر جمهوری اسلامی ایران در تمام بخش ها به مقام قهرمانی دست یافتند.

تیم ملی زیر 15 و 17 سال دختران و پسران ایران در اولین دوره مسابقات آسیای میانه تمام سکوها را فتح کردند.

ورزشکاران زیر 15 سال دختران در قسمت یک نفره زهرا رباطی قهرمان و آیسان زارعی نائب قهرمان شدند.

در دو نفره زیر 15 سال دختران ، تیم دو نفره زهرا رباطی، آیسان زارعی به مقام قهرمانی دست یافتند و تیم دو نفره کشور ازبکستان نائب قهرمان شد.

در زیر 17 سال دختران در قسمت یک نفره آیدا عنایتی با شکست فردوس فروغی به مقام قهرمانی رسید و فردوس فروغی نائب قهرمان این دوره از رقابت ها شد.

در دو نفره زیر 17 سال دختران، تیم دونفره فردوس فروغی، آیدا عنایتی با برتری برابر تیم دونفره تاجیکستان میزبان مسابقات به مقام قهرمانی دست یافتند.

 دشت پنجمین طلای بدمینتون ایران توسط متین قاسمی در یک نفره زیر 15 سال بدست آمد. متین قاسمی همانند تمام فینال های یک نفره این دوره از رقابت ها با هموطن خود امیرعلی احمدلو بازی کرد و توانست با شکست احمدلو ایران را صاحب پنجمین طلا کند.

در دونفره زیر 15 سال تیم دو نفره متین قاسمی، امیرعلی احمدلو بابرتری برابر تیم دونفره ازبکستان به مقام قهرمانی دست یافتند.

هفتمین طلای ایران توسط عادل صورتی در یک نفره زیر 17 سال بدست آمد جایی که در فینال تمام ایرانی مقابل محمد گلچین به برتری دست یافت.

حسن ختام این مسابقات رقابت دونفره زیر 17 سال بود در جایی که کاروان 8 نفره ی بدمینتون ایران هشتمین طلای خود رابدست آورد.

تیم دونفره محمدگلچین و عادل صورتی با برتری مقابل تیم دونفره قزاقستان توانست به مقام قهرمانی دست یابد.

لازم به ذکر است مربیان تیم ملی دختران خانم نگین امیری پور و تیم ملی پسران آقای غلام باقری بودند.

کشورهای حاضر در این مسابقات تاجیکستان، مغولستان، ایران، قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان بودند که ایران قهرمان مطلق چندین دوره ی پیاپی غرب آسیا توانست در اولین دوره بازی های آسیا میانه تمام سکوها را نیز فتح کند.

همچنین خانم مددی نائب رئیس فدراسیون بدمینتون به عنوان کمک سرداور مسابقات به دعوت از آسیا در این مسابقات حضور داشت.

این مسابقات از 20 لغایت 24 مردادماه برگزار گردید.