قدردانی جمعی از بزرگان ورزش کشور از وزیر ورزش و جوانان

جمعی از بزرگان و پیشکسوتان ورزش با حضور در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور از وزیر ورزش و جوانان به جهت اجرای طرح بیمه تکمیلی پیشکسوتان تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، محمد نصیری دارنده 12 مدال جهان و المپیک وزنه برداری، محمدعلی صنعتکاران، محمدابراهیم سیف پور، ابراهیم جوادی، منصور برزگر و علی اکبر جیرسرائی از پیشکسوتان بزرگ کشتی با حضور در صندوق حمایت با عباس واحدی مدیرعامل صندوق دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست بزرگان ورزش ضمن تبریک به واحدی برای انتصاب در مدیریت صندوق، از برنامه های اخیر در حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان قدردانی کرده و رایگان کردن بیمه تکمیلی از سوی وزیر ورزش و جوانان برای قهرمانان المپیک و پارالمپیک و ارتقاء خدمات بیمه برای کلیه ورزشکاران را امری بزرگ و بی سابقه خواندند.

واحدی: هدف ما جلب رضایت اعضا و رعایت شأن آن ها است

در این نشست واحدی ضمن خوش آمدگویی و ابراز خوشحالی از حضور در این جمع با ارائه گزارشی از اقدامات صندوق طی چند ماه اخیر به ارتقاء سطح خدمات بیمه تکمیلی قهرمانان، مدال‌آوران و پیشکسوتان ورزش کشور اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات مهمی که از ابتدای حضورم در صندوق توسط وزیر ورزش و جوانان به بنده ابلاغ و بر آن تأکید شد، ارتقاء خدمات بیمه ای قهرمانان و پیشکسوتان متناسب شأن و منزلت این عزیزان بود که بحمدالله با حمایت شخص ایشان و تأمین منابع مالی لازم این مهم انجام پذیرفت.

 

رایگان شدن بیمه تکمیلی مدال آوران المپیک و پارالمپیک و همسران آن ها

وی به برخی ویژگی های خدمت جدید صندوق اشاره کرد و گفت: در هر دو طرح عادی و ویژه بیمه، خدمات درمانی به مدال آوران المپیک و پارالمپیک  یعنی اعضای محترم گروه یک و همسران گرامی ایشان رایگان خواهد بود.

واحدی با تأکید بر اینکه طرح عادی بیمه تکمیلی برای گروه 2، 3 و 4 نیز رایگان است، اظهار داشت: با وجود دو برابر شدن سقف تعهدات بیمه گر، تمامی اعضا نسبت به سال گذشته در طرح ویژه نیز مبلغ حق بیمه کمتری پرداخت خواهند کرد و برای تمامی گروه ها سهم ورزشکاران و پیشکسوتان در پرداخت هزینه های درمانی از 30 درصد سال گذشته به 10 درصد کاهش یافت و این 10 درصد نیز همانگونه که گفته شد برای گروه یک توسط صندوق پرداخت می شود.

وی تأکید کرد: هدف ما این است تا بخش کوچکی از زحماتِ شما بزرگان و افتخارآفرینان ورزش کشور را آنطور که در شأن و منزلت شماست جبران کنیم. قدردان زحمات بزرگان و نام آوران ورزش کشور هستیم. تکریم، حمایت و جلب رضایت و رعایت شأن شما بزرگان هدف اصلی صندوق است و سعی می کنیم با جدیت این مسیر را ادامه دهیم.

مدیرعامل صندوق با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه های وزیر ورزش و جوانان موضوعات مرتبط با پیشکسوتان ورزش و دیدار با آنان و اطلاع از مشکلات آنها می باشد، عیادت ها و ملاقات های مکرر وزیر با پیشکسوتان طی کمتر از یکسال مسوولیت و دستورات صادره توسط ایشان در این دیدارها جهت رفع مشکلات این عزیزان را مؤید این مساله دانست.  

 صنعتکاران: رایگان کردن بیمه تکمیلی از سوی وزیر ورزش اقدامی ارزنده بود

محمدعلی صنعتکاران، دارنده نشان برنز بازی‌های المپیک 1964، در این نشست گفت: خوشحال هستم که این جلسه برگزار شد چرا که نکات مثبتی در آن مطرح شد. رایگان کردن بیمه تکمیلی  از سوی وزیر ورزش اقدامی ارزنده بود.

وی افزود: امیدواریم روزی برسد که این خدمات بیشتر شود تا قهرمانان دلشان خوش باشد از دسترنج سال ها تلاش خود و مدالهایشان بهره مند شده اند.

نصیری: در رأس ورزش ما فردی شایسته قرار دارد

محمد نصیری اسطوره وزنه برداری و دارنده مدال های المپیک مکزیکو، مونیخ و مونترال گفت: نشست امروز برای من بسیار مهم بود. دیدار پیشکسوتان و شنیدن نقطه نظرات آن ها امری مثبت از سوی مدیر عامل صندوق است.

نصیری تأکید کرد: خوشبختانه در رأس ورزش کشور ما فردی شایسته قرار دارد. آقای کیومرث هاشمی دوست ما هستند و همیشه پیگیر امور ورزشکاران بوده اند و این اقدام اخیر نشان از سطح دغدغه و حمایت ایشان دارد.

جوادی: رایگان شدن بیمه برای پیشکسوتانی که بازنشستگی و بیمه ندارند، بسیار ارزشمند بود

ابراهیم جوادی دارنده 4مدال طلای جهان و  مدال برنز المپیک مونیخ 1972 گفت: از اقدامات انجام شده صندوق کمال تشکر را دارم. بسیاری از پیشکسوتان بیمه و بازنشستگی ندارند و پرداخت مبلغ حق بیمه برای آن ها سنگین بود که با رایگان شدن بیمه تکمیلی بخشی از دغدغه آن ها در این خصوص مرتفع شد و از کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان و مدیرعامل صندوق تشکر می کنم.

وی ادامه داد: در مورد مستمری هم همیشه صحبت بوده است و امیدواریم این موضوع جدی تر مورد بررسی قرار گرفته شود. واقعیت این است که بسیاری از افتخارآفرینان سال های دور ورزش کشور، در این سال های باقی مانده عمر خود انتظار دارند بیشتر مورد توجه  و حمایت باشند. آن ها جوانی و عمر خود را در پای افتخار آفرینی برای کشور گذاشته اند و با دیده شدن این زحمات در مقابل خانواده خود احساس سربلندی خواهند کرد.

پرافتخارترین سبک وزن تاریخ کشتی آزاد ایران افزود: یکی از برنامه های خوب صندوق برگزاری مراسم های تجلیل است. تا قبل از این مراسم ها، ما پیشکسوتان یکدیگر را در مراسم های ختم می دیدم؛ ولی مراسم های تجلیل بهانه ای برای تازه کردن دیدار با دوستان و یاران ورزشی است، که نه تنها از کشتی بلکه از رشته های دیگر ورزش نیز هستند. ما خاطرات خوشی را با هم در مسابقات المپیک و آسیایی داشتیم و مراسم ها فرصتی برای زنده کردن آن ها و یادآوری روزگار خوش است.

سیف پور: خدمات جدید بیمه گام بزرگ صندوق در حمایت از اعضا بود

محمد ابراهیم سیف پور قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک رم خطاب به واحدی مدیرعامل صندوق گفت: حضور شما در صندوق را به فال نیک گرفته و حمایت های بیمه ای انجام شده از سوی وزیر ورزش و جوانان را گامی بزرگ در راستای حمایت از اعضای صندوق می دانم.

وی تصریح کرد:  امیدوارم حمایت ها و خدمات صندوق ادامه دار باشد و روز به روز بهتر شود. پیشکسوتان زحمت خود را کشیده اند و حالا باید به آن ها در شأن و مقامشان رسیدگی شود.

برزگر: وزیر ورزش و جوانان مورد تأیید ما پیشکسوتان است

منصور برزگر قهرمان جهان، المپیک و سرمربی اسبق تیم ملی کشتی ایران، با بیان اینکه کیومرث هاشمی مورد تأیید ما پیشکسوتان است، گفت: امیدواریم فرصت خدمتگذاری بیشتر به ایشان داده شود. رایگان کردن بیمه تکمیلی، اقدام بزرگ و بی سابقه ای از سوی وزیر ورزش بود که قدردان آن هستیم.

قهرمان المپیک ادامه داد: هر مدیری آثاری از خود به جای می گذارد. این اقدام برجسته در کارنامه مدیریتی آقای واحدی برجسته و قابل تحسین خواهد بود.

وی افزود: برخی از پیشکسوتان در شرایط مساعدی قرار ندارند و شرمنده خانواده خود هستند امیدواریم حمایت های صندوق در مسیری پیش برود که شاهد عزتمندی هرچه بیشتر پیشکسوتان باشیم.