آغاز پیکارهای وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ریاض با حضور ۷۱۷ ورزشکار

پیکارهای وزنه‌برداری قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهانی در حالی روزهای ۱۳ تا ۲۶ شهریورماه به میزبانی عربستان برگزار می‌شود که با تصمیم مسئولان فدراسیون، نمایندگان کشورمان در ۲ گروه به مسابقات اعزام می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از ایرنا، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان شب گذشته (۱۳ شهریور) به میزبانی ریاض عربستان آغاز شد. محمد جلود رییس فدراسیون بین‌المللی، این رویداد را از لحاظ آماری رکورددار تاریخ وزنه‌برداری دانست و ابراز امیدواری کرد با حضور همه بزرگان و قهرمانان این رشته در این دوره، رکوردهای جدیدی ثبت شود.

تیم ایران با چهار وزنه‌بردار زن و ۱۰ وزنه‌بردار مرد، با امید به مسجل کردن سهمیه‌های حضور خود در المپیک ۲۰۲۴ پاریس، در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

با تصمیم مسئولان فدراسیون، ملی‌پوشان ایران روزهای ۱۵ و ۱۸ شهریور در قالب دو گروه عازم مسابقات قهرمانی جهان می‌شوند.

گروه نخست شامل ورزشکاران اوزان سبک وزن روز ۱۵ شهریور تهران را به مقصد ریاض ترک می‌کنند. در گروه دوم نیز ورزشکاران سنگین وزن حضور دارند که ۱۸ شهریور وارد محل برگزاری مسابقات خواهند شد.

عربستان برای نخستین بار چنین رویداد مهمی در وزنه‌برداری را میزبانی می‌کند. این رقابت‌ها یکی از دو رویداد کاملا الزامی برای احراز شرایط و کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک پاریس است و به همین دلیل ۷۱۷ وزنه‌بردار زن و مرد برای رقابت با پولاد سرد ثبت نام کرده‌اند.

در بخش بانوان ۳۵۲ ورزشکار از ۹۴ کشور و در بخش مردان ۳۶۵ نفر از ۱۰۵ کشور حضور خواهند داشت. برخی اوزان المپیکی با ترافیک سنگین وزنه‌برداران مواجه است از جمله دسته ۸۹ کیلوگرم مردان و دسته ۷۱ کیلوگرم بانوان که در هر یک ۵۶ ورزشکار رقابت خواهند کرد.

برنامه زمان‌بندی مسابقات ایران

۱۴ ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران شامل ۴ نماینده در بخش بانوان و ۱۰ نماینده در بخش مردان از ۱۹ تا ۲۶ شهریور در مسابقات جهانی عربستان وزنه خواهند زد.

برنامه مسابقات ملی‌پوشان کشورمان به این به شرح است:

۱۹ شهریور:

گروه B: فاطمه کشاورز (دسته ۶۴)؛ ساعت ۱۷

گروه B: ریحانه کریمی (دسته ۶۴)؛ ساعت ۱۷

۲۰ شهریور:

گروه A: حسین سلطانی (دسته ۸۱)؛ ساعت ۱۷

گروه A: میرمصطفی جوادی (دسته ۸۹)؛ ساعت ۱۹:۳۰

۲۲ شهریور:

گروه D: سیدرسول معتمدی (دسته ۱۰۲)؛ ساعت ۹:۳۰

گروه A: محمد زارعی (دسته ۹۶)؛ ساعت ۱۷

گروه A: امیر حقوقی (دسته ۹۶)؛ ساعت ۱۷

۲۳ شهریور:

گروه B: الهه رزاقی (دسته ۷۶)؛ ساعت ۱۴:۳۰

گروه A: رضا دهدار (دسته ۱۰۲)؛ ساعت ۱۹:۳۰

۲۴ شهریور:

گروه B: سیده‌الهام حسینی (دسته ۸۱)؛ ساعت ۱۲

۲۵ شهریور:

گروه A: مهدی کرمی (دسته ۱۰۹)؛ ساعت ۱۹:۳۰

گروه A: پیمان جان (دسته ۱۰۹)؛ ساعت ۱۹:۳۰

۲۶ شهریور:

گروه A: آیت شریفی (به اضافه ۱۰۹)؛ ساعت ۱۷

گروه A: علی داودی (به اضافه ۱۰۹)؛ ساعت ۱۷