پایان کار تکواندوی ایران در گرند پری پاریس با ۵ مدال

با حذف آخرین نماینده ایران در رقابتهای گرندپری پاریس، پرونده تیم ملی تکواندو در این دوره از مسابقات با پنج مدال طلا، نقره و برنز بسته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از ایسنا، این دوره از مسابقات که از روز جمعه دهم شهریورماه با حضور ۲۵۶ تکواندوکار به میزبانی فرانسه در سالن «مارسل گاردن» شهر پاریس آغاز شده بود، در حالی شب گذشته به پایان رسید که تیم هفت نفره ایران با دو طلا، یک نقره و دو برنز به کار خود پایان داد.  

ابوالفضل عباسی آخرین نماینده ایران در این دوره از رقابتها بود که دیروز یکشنبه در وزن ۸۰+ کیلوگرم کار خود را با برتری ۲ بر صفر مقابل «میگوئل مارتینز» نایب قهرمان سال ۲۰۱۹ جهان از برزیل آغاز کرد. سپس با همین نتیجه «عمر» از فرانسه را شکست داد. نماینده کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «کالوس سانسورس» قهرمان سال ۲۰۲۲ جهان و نفردوم رنکینگ از مکزیک رفت. عباسی راند نخست را با برتری ۸ بر۲ به سود خود خاتمه داد. وی در راند دوم در حالی که ۱۴ بر ۴ از حریف پیش بود، ۵ اخطاره شد و بازنده میدان را ترک کرد. در راند سوم حریف ۷بر۵ برنده شد تا نماینده کشورمان در عین شایستگی ۲ بر یک بازنده و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.  

در نهایت تیم ۷ نفره ایران با دو طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود پایان داد. مهران برخورداری و مهدی حاج موسایی دو مدال طلا، ابوالفضل زندی یک مدال نقره و مبینا نعمت زاده یک مدال برنز برای تیم ملی تکواندو در این مسابقات کسب کردند. ابوالفضل عباسی،  متین رضایی و ناهید کیانی نیز از دور رقابت ها کنار رفتند. 

هدایت تیم ملی مردان ایران برعهده بیژن مقانلو به عنوان سرمربی است و مجید افلاکی به عنوان مربی وی را همراهی می کند. در تیم بانوان نیز مینو مداح سرمربی تیم ملی است و مهروز ساعی به عنوان مربی وی را همراهی می کند.

در این مسابقات به نفراتی که به مدال طلا دست پیدا کنند ۶۰ امتیاز، نفراتی که عنوان دوم را به خود اختصاص دهند ۳۶ امتیاز و دارندگان مدال برنز ۲۱.۶ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.