۳ مدال طلا، نقره و برنز تکواندوکاران ایران در پاریس

نمایندگان تکواندو ایران در روز نخست مسابقات گرندپری پاریس سه مدال ارزشمند طلا، نقره و برنز کسب کردند.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از ایرنا، روز نخست مسابقات گرندپری ۲۰۲۳ پاریس روز جمعه دهم شهریورماه ۱۴۰۲ با یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز برای تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

در گروه مردان، مهدی حاجی موسایی و ابوالفضل زندی با شکست دادن تمامی رقبای خود به دیدار پایانی وزن منهای ۵۸ کیلوگرم راه یافتند. با تصمیم کادر فنی دیدار نهایی برگزار نشد و حاجی موسایی به نشان طلا دست یافت و زندی به مدال نقره رسید.

حاج موسایی با برتری مقابل «دیونیسوس» از یونان، «ویتو دلایکویلا» از ایتالیا دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو و قهرمان جهان در سال ۲۰۲۲، «جک وولی» از ایرلند و «بیلی لویس» از استرالیا به دیدار پایانی رسید. ابوالفضل زندی نیز «پلازا هرناندز» از مکزیک، «پارک تائیه جون» و «جون جانگ» از کره‌جنوبی با رنکینگ سوم و چهارم و خلیل جندوبی از تونس (نفر یک رنکینگ المپیکی و دارنده مدال نقره المپیک) را شکست داد و راهی مبارزه نهایی شد.

در گروه بانوان، مبینا نعمت‌زاده ملی‌پوش منهای ۴۹ کیلوگرم کشورمان به ترتیب، باریتا باکیشوا از قزاقستان، جانا خطاب از مصر و برونا دووانچیچ از کرواسی را شکست داد و به نیمه‌نهایی راه یافت. نعمت‌زاده در این مرحله رو در روی «سرزو ایگلسیاس» از اسپانیا دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۲۰ توکیو رفت و در دیداری نزدیک نتیجه را ۲ بر یک واگذار و به مدال برنز رسید.

ناهید کیانی ملی‌پوش وزن منهای ۵۷ کیلوگرم کشورمان در همان دیدار نخست نتیجه را ۲ بر صفر به کاریما تامی از تونس واگذار کرد و خیلی زود از دور مسابقات خارج شد.

این مسابقات امروز (شنبه) در اوزان منهای ۶۸ و منهای ۸۰ کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود و طی آن متین رضایی و مهران برخورداری به مصاف رقبای خود می روند.