۴ برد و یک باخت کشتی فرنگی ایران در آغاز مسابقات جهانی

در آغاز رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۲۲ جهان در بلگراد، فرنگی‌کاران ایران ۴ پیروزی و یک شکست بدست آوردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از ایسنا، در آغاز رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، ۴ نماینده ایران با هدایت محمد بنا در روز نخست به روی تشک رفتند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۱۸ نفر حضور دارند، پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف اکرم اوزترک دارنده مدال برنز ۲۰۱۸ جهان از ترکیه  و در یک کشتی نزدیک در حالی که 5 بر صفر عقب بود، به برتری 6 بر 5 رسید. دادمرز در دور سوم به مصاف برنده دیدار میان ندیالکو پتروف از بلغارستان و امانگالی بکبولاتوف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۷۲ کیلوگرم، محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور نخست، مقابل ابراهیم قانم کشتی‌گیر بدون عنوان مصری الاصل از فرانسه با نمایشی ضعیف ۷ بر ۳ شکست خورد.

در این وزن علی ارسلان که با رضایتنامه فدراسیون کشتی ایران، برای صربستان به میدان رفته، ۱۱ بر ۲ آندری کولیک از اوکراین را مغلوب کرد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم، محمدعلی گرایی در دور نخست مقابل آنتونیو کامنیاسویچ از کرواسی که بهترین عنوانش برنز ۲۰۲۱ اروپا بوده، در نمایشی نه چندان خوب به سختی ۵ بر ۴ پیروز شد و راهی دور بعد شد. گرایی که ۳ مدال برنز جهان را در کارنامه دارد، از لحاظ بدنی آماده بنظر نمی‌رسید. گرایی در دور بعد با کیم هیون وو کشتی‌گیر کهنه کار و ۳۴ ساله کره جنوبی مسابقه دارد. هیون وو طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و برنز ۲۰۱۶ المپیک ریو را در کارنامه دارد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم، ناصر علیزاده دارنده دو مدال طلای آسیا در دور نخست به مصاف میکرو مینگوزی از ایتالیا رفت و در یک کشتی نزدیگ ۶ بر ۵ پیروز شد. علیزاده در یک هشتم نهایی برابر آتابک عزیزبکوف دارنده ۳ مدال نقره آسیا از قرقیزستان در حالی که ۳ بر یک عقب بود، با یک اخطار و دو بارانداز به برتری ۵ بر ۳ رسید و به یک چهارم نهایی رسید. او در کشتی سوم خود برابر علی بیسلطانوف قهرمان امسال اروپا از دانمارک قرار می‌گیرد.