ملی‌پوش شمشیربازی: سابر به اوج بر می گردد/ سهمیه تیمی المپیک را می‌خواهیم

ملی‌پوش شمشیربازی گفت: سابر دارد به روزهای اوج بر می‌گردد و تمام برنامه ما این است که سهمیه تیمی المپیک را بگیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، محمد فتوحی در گفت  و گو با ایسنا در مورد عملکرد خود در بخش انفرادی و تیمی جام جهانی شمشیربازی سابر الجزایر بیان کرد: در انفرادی می‌توانستم حریف فرانسوی را شکست بدهم و از عملکردم در بخش انفرادی خیلی راضی نیستم چون می‌توانستم بهتر باشم. اول مسابقه، بازی از دستم خارج شد و در وقت دوم هم توانستم بهتر باشم اما اختلاف امتیاز زیاد بود. در تیمی خوب بازی کردم. در واقع همه ملی‌پوشان بازی خوبی داشتند. خیلی برایمان مهم بود که در تیمی نتیجه خوبی بگیریم. تمام برنامه ما این است که سهمیه المپیک تیمی را بگیریم و باید رنکینگ خود را بالاتر ببریم. مدالی که گرفتیم می‌تواند در مسیر کسب سهمیه المپیک به ما کمک کند.

فتوحی در مورد اینکه به دنبال حضور در ترکیب اصلی تیم ملی است، گفت: برنامه این است که در ترکیب اصلی باشم و به تیم کمک کنم. اگر احساس می کردم که نمی‌توانم به تیم کمک کنم در جام جهانی الجزایر شرکت نمی‌کردم. همه هدفم این است با تیم مدال و سهمیه المپیک را بگیریم و اتفاقی که در المپیک توکیو نیفتاد را در المپیک پاریس رقم بزنیم.

فتوحی در مورد برنامه تیم ملی برای بازگشت به اوج و گرفتن سهمیه المپیک پاریس تصریح کرد: فکر می‌کنم سابر دارد به روز های اوج بر می گردد. اینکه در اولین مسابقه فصل توانستیم مدال بگیریم، نشان می‌دهد قرار است اتفاقات خوبی بیفتد. همه بازیکنان خیلی آماده هستند و تمام فکر اعضای تیم این است که در جام های جهانی مختلف امتیاز تیم را بالا ببریم. از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می‌خواهیم نگاه ویژه‌ای به تیم سابر داشته باشند چون می‌توانیم در المپیک سهمیه بگیریم و شانس مدال باشیم.

ملی پوش سابر در مورد اینکه در فینال جام جهانی الجزایر موفق به شکست کره جنوبی نشدند، تاکید کرد: کره جنوبی برای ورود به فینال تیم فرانسه را 45 بر 19 شکست داد. کره جنوبی به جایگاهی رسیده است که تیم ها می‌خواهند مقابل آن آبروداری کنند و با اختلاف زیادی نبازند. ما تا امتیاز 30 بازی نزدیکی داشتیم و متاسفانه در سه بازی آخر تمرکزمان را از دست دادیم و نتیجه واگذار کردیم. اگر همین روند را ادامه دهیم می‌توانیم کره‌ای ها را بگیریم ودر فینال نشان دادیم، کار غیر ممکنی نیست. خودشان هم متوجه این مسئله شدند که به سختی توانستند ما را شکست دهند.