دو مدال طلا و برنز پینگ‌پنگ‌بازان ایران در مسابقات هوپس آسیا

مسابقات تنیس روی میز هوپس آسیا با کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز برای نمایندگان پسر و دختر ایران همراه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور  و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز، در چارچوب مسابقات هوپس آسیا که با حضور ۱۵ بازیکن برتر پسر و ۱۳ بازیکن برتر دختر قاره ی کهن انجام شد، فراز شکیبا از کشورمان عنوان قهرمانی پسران را به دست آورد و رایا جواهری به مدال برنز دست پیدا کرد.

فراز شکیبا در گروه دوم مسابقات با بازیکنانی از کشورهای عربستان، قزاقستان، مالزی، قرقیزستان، ازبکستان و ترکمنستان همگروه بود و تنها یک گیم را به بازیکن مالزی واگذار کرد و تمامی مسابقات خود را با برد قاطع ۳ بر صفر پشت سر گذاشت.

ملی پوش هوپس کشورمان به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد و در این مرحله به مصاف حریفی از سریلانکا رفت و این حریف را ۳ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در مرحله نیمه نهایی پینگ پنگ باز عربستانی را ۳ بر یک شکست داد و راهی فینال شد.

شکیبا در فینال نیز در مقابل حریف تایلندی با اقتدار ۳ بر صفر پیروز شد و مدال طلای هوپس آسیا را برای کشورمان به ارمغان آورد.

در بخش دختران نیز رایا جواهری در گروه یک قرار داشت و با کسب ۵ برد مقابل حریفانی از ازبکستان، لبنان، قزاقستان، سریلانکا و عربستان و یک باخت مقابل قزاقستان در گروه خود دوم شد.

در مرحله حذفی جواهری حریفی از قزاقستان را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله بازی را به حریفی تایلندی واگذار کرد و به مدال برنز مشترک دست یافت.

هدایت فراز شکیبا و رایا جواهری در این مسابقات برعهده ی حوری آقامیری بود و تیم هوپس کشورمان با داشتن دو ورزشکار در این مسابقات توانست یک مدال طلا و یک مدال برنز کسب کند.