کوراش قهرمانی جوانان آسیا/ ۴ مدال حاصل تلاش ورزش‌کاران ایران

کاروان کوراش ایران در روز نخست مسابقات جوانان قهرمانی آسیا به ۵ مدال رنگارنگ دست پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، رقابت‌های کوراش قهرمانی جوانان آسیا از صبح امروز ۱۵ شهریورماه در تایلند رسما آغاز شد.

در روز نخست این رقابت‌ها و در بخش آقایان اوزان ۸۱-، ۹۰-، ۱۰۰- و ۱۰۰+ کیلوگرم به روی گیلم رفتند و در بخش بانوان نیز ورزشکاران اوزان ۵۷- کیلوگرم با یکدیگر پیکار کردند که نتایج این روز به شرح زیر است:

*وزن ۵۷- کیلوگرم زنان/"عیدی‌وندی"مدال نقره کوراش زنان را کسب کرد

در وزن ۵۷ کیلوگرم زنان، "پردیس عیدی وندی" پس از پیروزی مقابل حریف ویتنامی خود، به مصاف حریفی از قرقیزستان رفت. وی در یک دیدار نزدیک، حریف قدرتمند خود را شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

نماینده کشورمان در نیمه‌نهایی به مصاف ورزشکاری از هند رفت و در این مرحله نیز موفق ظاهر شد و با کسب برتری مقابل ورزشکار هندی راهی دیدار نهایی شد.

"عیدی وندی" در مبارزه پایانی خود مقابل حریف ازبکستانی، بازی را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

در این وزن ورزشکاران تایپه و هند به صورت مشترک سوم شدند.

*وزن ۸۱- کیلوگرم مردان/ "ابوالفضل عفتی ارکان" به مدال برنز دست یافت

در وزن ۸۱ کیلوگرم "مرصاد احمدزاده" پس از پیروزی مقابل حریف ترکمنستانی خود با ضربه فنی، در مرحله بعدی و در رقابتی نزدیک و تنها با دریافت یک اخطار در ثانیه‌های پایانی، مقابل ورزشکار هندی شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

"ابوالفضل عفتی ارکان"، دیگر نماینده کشورمان در وزن ۸۱ کیلوگرم پس از پیروزی مقابل حریفی از چین تایپه راهی مرحله بعدی مسابقات شد. او در این مرحله ورزشکار قزاقستانی را شکست داد و به نیمه‌نهایی صعود کرد.

نماینده کشورمان در این مرحله، به مصاف ورزشکاری از هند رفت که مقابل "مرصاد احمدزاده" به برتری دست یافته بود. "عفتی ارکان" در این دیدار با اختلاف یک امتیاز، بازی را به رقیب خود واگذار و به مدال برنز بسنده کرد.

در این وزن ورزشکاری از ازبکستان به مقام نخست دست یافت. نماینده هند دوم شد و دیگر ورزشکار ازبکستان به همراه نماینده ایران در رتبه سوم مشترک ایستاد.

*وزن ۹۰- کیلوگرم مردان/"بریمانلو" حذف شد

"امیر محمدی بریمانلو" در وزن ۹۰ کیلوگرم در دور نخست حریفی از هند را شکست داد و راهی مرحله بعدی مسابقات شد.

وی در دور دوم نیز به مصاف حریفی از تاجیکستان رفت و در حالی که تا لحظات پایانی از حریف خود پیش بود، به یکباره بازی را واگذار کرد و حذف شد.

*وزن ۱۰۰- کیلوگرم مردان/ "مهنانی" صاحب گردن آویز نقره وزن ۱۰۰ کیلوگرم شد

در وزن ۱۰۰- کیلوگرم، "پوریا مهنانی" نماینده کشورمان پس از ضربه فنی ورزشکاری از ویتنام، به مصاف حریفی از ترکمنستان رفت و او را نیز به مانند رقیب قبلی خود، ضربه فنی کرد.

"مهنانی" در نیمه نهایی به مصاف ورزشکاری از هند رفت و با کسب برتری مقابل این ورزشکار نیز راهی دیدار نهایی وزن ۱۰۰- کیلوگرم کوراش قهرمانی جوانان آسیا شد.

نماینده کشورمان در دیدار نهایی مقابل حریف ازبکستانی خود بازی را واگذار کرد و صاحب گردن آویز نقره شد.

در این وزن ورزشکاران هند و قرقیزستان به صورت مشترک به مقام سوم دست یافتند.

*وزن ۱۰۰+ کیلوگرم مردان/ "محمدرضا وحدانی" نخستین طلایی کاروان ایران

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم "محمدرضا وحدانی" ابتدا کوراش‌کاری از ترکمنستان را ضربه فنی کرد و به مرحله بعدی راه یافت. نماینده کشورمان در دور دوم، حریف ازبکستانی خود را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.

نماینده سنگین وزن کشورمان در مبارزه مرحله نیمه‌نهایی، ورزشکار ویتنامی را از پیش رو برداشت و فینالیست شد.

"وحدانی" در دیدار نهایی به مصاف حریفی از هند رفت و ضمن ضربه فنی، مقتدرانه مدال طلای این دسته وزنی را کسب کرد.

در این وزن ورزشکاران هند و ویتنام به صورت مشترک در رده سوم جای گرفتند.

بر این اساس کاروان کشورمان در روز نخست مسابقات کوراش قهرمانی آسیا، به یک طلا، دو نقره و یک برنز دست پیدا کرد.

رقابت‌های سایر اوزان فردا(چهارشنبه) پیگیری خواهد شد.